19-letni biegacz z zespołem Downa pobił rekord maratonu: najmłodszy, który ukończył maraton w Londynie w kategorii osób z zaburzeniami intelektualnymi

Dziewiętnastoletni Lloyd Martin, cierpiący na zespół Downa, wpisał się w historię jako najmłodszy maratończyk w kategorii osób z zaburzeniami intelektualnymi (LL2) na londyńskim maratonie.
Ukończył wyścig z matką, Ceri Hooper, która służyła jako jego przewodnik. Guinness World Records uznał to osiągnięcie Lloyda i udzielił mu certyfikatu na linii mety. Lloyd wyraził swoje podekscytowanie, a matka podkreśliła, jak ważne jest, by osiągnąć określone cele, a także by ciężko pracować. Ceri pochwaliła Lloyda za przebiegnięcie osobistego rekordu na 14 mil (22,5 km), jego najdłuższego odległości. Tłum zawitał na jego cześć, co mimo trudności sprawiło, że spotkanie było przyjemne. Osiągnięcie Lloyda było ważne dla osób z zespołem Downa, a przekroczenie linii mety wywołało emocje u Ceri i jego. Ceri, doświadczona biegaczka, która reprezentowała Walię i ukończyła duże maratony, skutecznie trenuje Lloyda. Lloyd, który ukończył ponad 30 Parkrunów, ale nigdy nie przekroczył 5 km (3 mile) biegu, miał na celu przygotowanie się do maratonu w zaledwie pięć miesięcy. Jego trenerka Ceri opracowała plan treningowy, który obejmował tygodniowe biegi długodystansowe, aby przygotować go do długiego maratonu. Lloyd zdobył miejsce na maraton londyński poprzez Special Olympics GB, organizację, której jest również częścią jako gimnastyk i piłkarz. Jest trzecim walijskim zawodnikiem z organizacji, który biegnie w maratonie.